top of page
  • Kristal

MÜZİK FARKINDALIĞI İLE DÖNÜŞÜM

Müzik dinlerken o müziğin size ne hissettirdiği konusunda uyanık olun. Kendinizi gözlemleyin.


Hoş, iyi, nötr, açık, ferah hissettirmiyorsa,


Enerjiniz düşüyor, içiniz daralıyorsa,


Öfkeli, acılı, isyankar, mağdur, karamsar hissetiriyorsa,


Geçmişle, gelecekle, kendinizle, dünyanın hali ve insanlıkla ile ilgili kaygılı ve umutsuz hissettiriyorsa,


Ve de siz aslında arınmaya, yükselmeye, farkındalığınızı arttırmaya, kendinizi ve hayatınızı daha iyiye dönüştürmeye ve geliştirmeye niyet etmiş biriyseniz,


Müzik farkındalığı ile bu konuda aşağıdaki üç seçenekten birinden faydalanabilirsiniz.


1- Size aynalık yaptığı ve içinizde gizli gizli yatan olumsuz inanç ve hisleri gösterdiği için o müziklere ve onları besteleyenlere kalbinizle teşekkür edin ve onları onurlandırdıktan sonra içinize dönerek o inançları ve hisleri kendi yöntemlerinizle dönüştürün. Yani bu müzikleri bilinçaltınızda yatan ve hayatınızı etkileyen olumsuz inançları bulmak ve dönüştürmek için fırsat olarak kullanın çünkü müzik derinlerdekini en kolay şekilde gün yüzüne çıkarmanızı sağlayabilen müthiş bir araçtır. Müziği farkındalıkla dinlediğinizde hayatınızı olumsuz etkileyen inançları herhangi başka bir yöntem kullanmaya, bu konuda meditasyon yapmaya gerek bile kalmadan bulabilirsiniz. Bulduğunuzda bunları dilediğiniz yöntemle, isterseniz yine müzikle şifalandırıp dönüştürebilirsiniz.


2- O hisleri yaşatan müzikleri dinlemeyi bırakarak, odağınızı o hislere, o hislere sebep olan düşüncelerden çekerek yavaş yavaş gerçekliğinizi değiştirebilirsiniz çünkü odak gitmeyen yere eneji gitmez. Enerji verilmeyen her şey gerçekliğini yitirir. Enerji yani odak gitmeyince beyindeki o düşünce ve duygularla ilgili sinaps bağlantıları kurulmamaya ve giderek kopmaya başlar. O düşünce ve duygular ile beslemedikçe gerçeklik değişmeye baslar. Müzik, şarkılar çok güçlü düşünce ve his besleme özelliğine sahiptir. Artık istenmeyen düşünce ve hisler varsa onları besleyen müziklerden uzak durup odağı oradan çekerek onların tekrar ve tekrar gerçeklik yaratmasının önüne geçilebilir.


3- Doğrudan olumlu, iyi hissettiren, uyandıran, yüksek frekanslı his ve bilgi yükleyen, dönüştüren, yeniyi yaratan, odağı şimdiye, olumluya çeken müzik ve şarkılar dinlemek. Eski olumsuz düşünce ve hisleri, olumlu ve farkındalıklı müzik dinleyerek silebilirsiniz. Hangisini seçerse onu besler. Beslenmeyen hiç bir sey büyümez, beslenenler büyür. Doğrudan olumluyu, iyi hissettireni, fark ettireni, dönüştüreni, şimdiki ana getireni seçmek ve odağı direkt ona vermek tüm eski bağlantıları ve kayıtları siler. Beyindeki eski sinaps bağlantıları kopar ve yeni nöral yollar kurulur. Yeni yollar, yeni kayıtlar, yeni bilgi ve hisler yeni gerçeklikler yaratır.


İnsan tek bir anda sadece bir şeye odak verebilir. Aynı anda hem olumsuz hem olumlu hissedemez, hem mutlu hem mutsuz olamaz, birini seçmek durumundadır.

Neyi beslediğimizi fark ederek, odağımızı vereceğimiz hisleri, bilgileri seçmek bizim insan olarak gücümüzdür yani seçtiğimiz şeylerle gerçekliğimizi yaratma gücüne sahibiz.


Kristal Sıla

Müzik Farkındalığı

Tin Ten Tını

..
Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page